Poszukiwania świętego Grala

Kategoria: Techniki harcerskieKrajew
2008-10-11, 19:26
Geocaching to zabawa użytkowników GPS ale nie tylko. Uczestnicy zabawy chowają drobne przedmioty w wybranych miejscach w wodoszczelnych pojemnikach, tzw. skrzynkach, które następnie opisują w internetowej bazie skrzynek np. OpenCaching PL, przekazując w ten sposób informacje o miejscu ich ukrycia innym.

Jak zlokalizować skrzynki?
Będziemy potrzebowali kilku worków foliowych, gumek recepturek, długopisu, saperki, rękawiczek ogrodniczych orz GPS.

Następnie musimy zalogować się na stronie Geocachingowej np. Geocaching PL Na stronie mozna odzukać dużo ciekawych informacji i poznać dużo interesujących ludzi. Po zalogowaniu się można startować w rankingu poszukiwaczy skrzynek... więcej info na stronie

Na swój komputer zainstalować program Earth-Google. Klikamy Dodaj > link sieciowy
Wyskoczy nam okno. Nazwe wpisujemy dowolną a w miejsce linku kopjujemy:

http://www.opencaching.pl/util/google-earth/opencaching.kmlOpis - wedle uznania.
Zbliżając mapę na około odległość 100km od naszego zamieszkania można zobaczyć kwadraciki. To właśnie są skrzynki których szukamy i których współrzędne trzeba spisać i wrzucić do GPS. Położenie każdego punktu jest opisane aby ułatwić poszukiwania.

Kiedy znajdziemy…

Wpisujemy się do notesiku który znajduje się w środku. Bierzemy sobie coś ze skrzyneczki w zamian coś zostawiamy i na tym to polega.

Dzisiaj udało nam się odnaleźć 3 skrzynki i pozostawić dla innych ślad po sobie.

Zabawa jest naprawdę przednia i serdecznie polecam.
Krajew
2008-10-12, 22:43
Dzisiaj byliśmy w Beskidzie Niskim w oklicach Rymanowa i Iwonicza. Udało nam się odszukaliśmy dwie skrzynki z trzech... byc moze pojawią sie wkrótce zdjęcia z wypadu
Szuder
2008-10-13, 19:54
A ja dzisiaj odnalazłem jedną skrzynkę. Szukałem dobre pół godziny, ale jest! Daje to naprawdę nieziemską radochę    POLECAM!
Krajew
2008-10-15, 14:39
Mam taką uwage. Zakładacie swoje konta na Opencaching i zakładacie profile. Wpisujcie w swoich profilach swoje wlasne odkrycia, a nie drużyny. Ponieważ drużyna ma swoj profil i na nim wpisuje skrzynki które znaleźliśmy razem.

Ciesze się że po woli sie rozkręca :)
Szuder
2008-10-15, 20:06
Leci do przodu, leci. Fajna sprawa, kolejne skrzynki do przodu
Rolon
2008-10-27, 10:15
Wczoraj wspólnie z Anią postanowiliśmy poszukać naszej pierwszej skrzynki na Lisiej górze Dżungla w mieście Zadanie było trudne bo nie mieliśmy urządzenia GPS i kierowaliśmy się tylko opisem. Dodatkowo jest to skrzynka multi czyli trzeba znaleźć najpierw pierwszą ze wskazówkami do drugiej. Nie było łatwo ale z pomocą przyszła matematyka i kompas no i Jurek który musiał telefonicznie podać mi współżendne. Po ponad 2 godzina odnaleźliśmy ostateczna skrzynkę a w środku masę skarbów.

Polecam szczególnie tą skrzynkę nie tylko ze względu na hojne wyposażenie ale przede wszystkim dlatego że można pospacerować po naprawdę ciekawym obszarze leśnym leżącym praktycznie w mieście.

Radość i satysfakcja z znalezienia skrzynki była tak wielka że jeszcze tego samego dnia po 21 razem z Krajewem odnaleźliśmy jeszcze 3 skrzynki. Tym razem w w środku miasta w okolicach zamku :)
gdziechciarz
2008-10-27, 21:57
A jakżeż, widziałem wasze wpisy    Ja też staram się wyszukać wszystkie skrzynki bez opisu ponieważ GPS`a na razie nie posiadam. W swojej okolicy też chcę porobić kilka skrzynek dla rozpropagowania tej formy spędzania wolnego czasu.
gdziechciarz
2010-01-31, 20:23
Może wybrali byśmy się przy okazji zimowiska bądź tego weekendowego wyjazdu na poszukiwanie skrzynek.. Bo widzę że tak trochę to umarło?


Podobne tematy:
Poszukuję niani
Akcja "Uratuj Świętego"
DO?WIADCZONY FOTOGRAF POSZUKUJE WSPÓ?PRACY