Praktyki

Kategoria: Praktyki zawodoweWieczny_Student
2010-01-05, 19:49
1. Kiedy praktyki są obowiązkowe?
a) po II roku (Praktyka wdrożeniowa)
b) na VI semestrze (Praktyka dyplomowa)

2. Czy praktyki? (mogą być 2 prawidłowe odpowiedzi :p )
a) organizuje Uczelnia
b) można załatwić sobie samemu
c) trzeba załatwić sobie samemu

Pytam się, ponieważ słyszałem różne opinie na ten temat.
annkh
2010-01-05, 20:56
Praktyki obowiązkowe są dopiero na 3 roku, co naturalnie nie stoi na przeszkodzie, żebyś jakieś dodatkowe praktyki odbywał już teraz, na drugim roku ;)

No i naturalnie te praktyki trzeba sobie załatwiać samemu :) Nie ma tak łatwo ;p no i na trzecim roku trzeba je załatwić, a na pierwszym i drugim można :)
waldooh
2010-01-05, 21:31
Z tego co pamiętam, to po drugim roku już są obowiązkowe, p. Wilczkowiak trąbił o tym na pierwszym roku już. Ale niech najlepiej wypowie się ktoś z roku trzeciego.
Jeżeli nie, trzeba będzie udać się do pana kierownika praktyk.
Lunarman
2010-01-05, 23:14
Z tego co do tej pory było to po 1 i po 2 roku były praktyki nieobowiązkowe (jak chciałeś to mogłeś iść ale jak nie to nikt nie zmusza :P ) między 5 a 6 semestrem natomiast zawsze były obowiązkowe. Możliwe, że nowa władza coś zmieniła w tym zakresie warto zapytać p. Wilczkowiaka.

Co do załatwiania praktyk to każdy we własnym zakresie (zarówno obowiązkowe jak nieobowiązkowe). Szkoła niestety nie ma żadnych umów z pracodawcami (jednak gdzieś kiedy odbiło mi się coś o praktykach zagranicą nie wiem czy wciąż aktualne).
annkh
2010-01-06, 12:59
Z tego, co przeczytałam na gazetce gdzieś na uczelni to można odbywać praktyki w Holandii.. Ale szczegółów nie znam..
Wieczny_Student
2010-01-06, 14:08
Praktyki za granicą pewnie są przeznaczone głównie dla studentów turystyki.

A jeżeli ktoś załatwi sobie praktyki teraz na wakacje to będzie można je "podpiąć" pod praktyki obowiązkowe. Tzn. "odbębnić" teraz praktyki, żeby potem między V i VI semestrem mieć wolne? :)
Lunarman
2010-01-06, 15:13
Nie te obowiązkowe MUSZĄ odbyć się między semestrami. Ja robiłem co roku a i tak iść trzeba. Jednak warto zrobić bo czasem i do pracy po praktykach można się załapać :) a jak nie to w CV już nie jest tak pusto w doświadczeniu zawodowym :P

Jedynie co można zrobić zamiast praktyk to w tym samym okresie pracować (miejsce nie ma znaczenia jak to było powiedziane może być nawet w sklepie na kasie) i wtedy po jak się nie mylę pracodawca wystawia Ci zaświadczenie (druk na stronie do pobrania).
agacia98
2010-02-03, 09:07
czy ktoś coś wie na temat dzienniczków praktyk dla III roku?
kiedy można je odebrać? i Czy w ogóle już są?
B.K.
2010-02-03, 12:05
W piątek jeszcze ich nie było i Pan Wilczkowiak mówił, że jeśli będą do odbioru to będzie o tym informacja. Ogólnie problem stanowi pani odpowiedzialna za te dzienniczki - niby nie wiadomo do końca co się z nią dzieje ;)
Malaga
2010-05-26, 19:52
Z racji tego, że jest możliwość odbycia praktyk(po drugim roku) to grzechem jest nie skorzystanie z tego!
Chciałabym odbyć praktykę na terenie Leszna niestety mam słabe rozeznanie..
Czy starszy rocznik może podzielić się swoimi wrażeniami z praktyk, polecić ciekawe miejsca do których warto się zgłosić?
;)
Lunarman
2010-05-26, 20:56
Z mojego doświadczenia to powiem, że w bankach to tak pół na pół. Możesz być od układania alfabetycznie teczek itp czyli porządki (co chyba w każdym ma miejsce) bo wiadomo tam duża kasa idzie i do wielu rzeczy nie mogą dać nam dostępu. Mi się osobiście trafiło fajnie w WBK przy dworcu PKS gdzie dziewczyny dosyć przyjaźnie opowiadały co i jak i nawet przelewy się robiło. Drugie dobre miejsce gdzie byłem i nie narzekałem to LFP. Dosyć duża firma jak na nasz region i ciekawych rzeczy czasem można się dowiedzieć a i nawet chętnie oprowadzą po hali produkcyjnej i dokładnie wszystko omówią ;)
Malaga
2010-05-27, 20:37
Dzięki Lunarman ;]
myślałam o LFP i chyba się skuszę ;)


Podobne tematy:
Zawieszenie trzypunktowe - działanie w praktyce
Praktyki z pediatrii po III WL
Obsługa Klienta - jak to wygląda w praktyce ?
czy praktyka jest obowiązkowa
praktyki